Pożar w Wilkanowie

Żródło: KP Kłodzko

W dniu 14 stycznia br. o godz. 14:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kłodzku wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku gospodarczego w Wilkanowie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej oraz JRG PSP w Kłodzku, a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Wilkanowa, Starego Waliszowa, Idzikowa, Zabłocia oraz Domaszkowa. Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej zastały objęty ogniem budynek gospodarczy.
W chwili pojawienia się ognia, w budynku nie przebywały żadne osoby. W bezpośrednim sąsiedztwie palącego się obiektu znajdował się budynek mieszkalny oraz kolejny budynek gospodarczy. 
Podczas działań dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych części blaszanego pokrycia dachu oraz części ściany szczytowej spalonego budynku. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenianiu pożaru na pobliskie budynki, a tym samym ograniczyć potencjalne straty materialne.

Tekst i zdjęcia: kpt. Bartosz Zdęga