Pożar w Wilkanowie

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KP Kłodzko W dniu 14 stycznia br. o godz. 14:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kłodzku wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku gospodarczego w Wilkanowie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej oraz JRG PSP w Kłodzku, a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych… Czytaj dalej »

Pożar hali magazynowej w miejscowości Piecowice

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KM PSP Wrocław W dniu 11 stycznia 2019 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego odebrało zgłoszenie o pożarze hali magazynowej w miejscowości Piecowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w hali o wymiarach 100x15x12 płonie drewno składowane na paletach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu… Czytaj dalej »

Nagrody Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KM PSP Legnica 13 stycznia 2020 roku podczas uroczystego spotkania Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy bryg. Wojciech Huk w imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzeja Bartkowiaka wręczył decyzje o nagrodach pieniężnych za zaangażowanie, wysoki poziom wiedzy specjalistycznej oraz realizowanie zadań związanych z udziałem w Specjalistycznej Grupie Ratowniczej… Czytaj dalej »

Przeżyć z czujką

Źródło: Kwpsp Wrocław 10 stycznia  w jednej z jeleniogórskich galerii, odbyło się podsumowanie drugiej wspólnej akcji Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jeleniej Góry oraz Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze – „Czujka ratuje życie”.  Akcja mająca charakter edukacyjno-informacyjny, była realizowana od 13 grudnia 2019r. do 09 stycznia 2020 r. w ramach ogólnopolskiej kampanii… Czytaj dalej »

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS – Mężny Duch

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KP PSP Środa Śl Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. Nagroda przyznawana jest… Czytaj dalej »

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KM PSP Wrocław Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. Nagroda przyznawana jest w… Czytaj dalej »

Podsumowanie działalności jednostek ochrony przeciwpożarowej

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KP PSP Bolesławiec Podsumowanie działalności jednostek ochrony przeciwpożarowej w 2019 r. na terenie powiatu bolesławieckiego               Jednostki ochrony przeciwpożarowej powiatu bolesławieckiego w 2019 podejmowały działania przy 1388 zdarzeniach i było to o 267 interwencji mniej niż w 2018 roku, w którym odnotowano 1655 zdarzeń. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych z długimi… Czytaj dalej »

Nie dać się zabić

Źródło: Kwpsp Wrocław W dolnośląskich komendach PSP trwa podsumowanie kolejnej kampanii społecznej poświęconej propagowaniu bezpiecznych zachowań w rozmaitych sytuacjach. W ramach ogólnopolskiej akcji koordynowanej przez KG PSP, tuż przed Nowym Rokiem strażacy udawali się do szkół podstawowych, aby wręczyć dzieciom strażackie kalendarze plakatowe na bieżący 2020 rok. Była to jednocześnie znakomita okazja do przeprowadzenia pogadanek… Czytaj dalej »

Pożar pustostanu przy ul. Kromera we Wrocławiu

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KM PSP Wrocław W dniu 30 grudnia 2019 r. Stanowisko Kierowania odebrało zgłoszenie o pożarze w budynku przy ul. Kromera we Wrocławiu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP, Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do pożaru niezamieszkałego budynku na 4 kondygnacji.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu… Czytaj dalej »