Przekazanie czujki dymu w ramach programu „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KM PSP Wrocław W dniu 16.01.2019 strażacy KM PSP we Wrocławiu wraz z pracownikami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta we Wrocławiu przekazali czujkę Pani dyrektor przedszkola nr 110 przy ulicy Gołężyckiej. Przekazanie było okazją do krótkiej pogadanki o zagrożeniach takich jak pożar oraz tlenek węgla potocznie zwanym „czadem” oraz… Czytaj dalej »

Ćwiczenia na obiekcie – ZSP Bystrzyca Kłodzka

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KP Kłodzko W dniu 16.01. br. na terenie obiektu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się ćwiczenia taktyczne, w których udział wzięła zmiana nr 1 Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Wilkanowa, Starego Waliszowa i Pławnicy.  Ćwiczenia odbyły się w ramach ramowego… Czytaj dalej »

Czołowe zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na DK nr 8

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KM PSP Wrocław W dniu 16 stycznia na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Pustków Wilczkowski doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Po alarmowym przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w wypadku brały udział dwie ciężarówki osobówka. Ruch na drodze był całkowicie wstrzymany. Działania zastępów… Czytaj dalej »

Jubileusz Pułkownika Kosteckiego       

Źródło: Kwpsp Wrocław                Jeszcze wielu z nas ma świeżo w pamięci pełną ciepła i wspomnień uroczystość z okazji 90 rocznicy urodzin pułkownika pożarnictwa, Feliksa Kosteckiego, a tu już kolejny jubileusz – 95 lecie urodzin. Kiedy to zleciało?  Tego rodzaju pytania, są ważne. Z wielu względów, w tym także dlatego, że skłaniają do refleksji nad… Czytaj dalej »

Pożar w Wilkanowie

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KP Kłodzko W dniu 14 stycznia br. o godz. 14:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kłodzku wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku gospodarczego w Wilkanowie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej oraz JRG PSP w Kłodzku, a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych… Czytaj dalej »

Pożar hali magazynowej w miejscowości Piecowice

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KM PSP Wrocław W dniu 11 stycznia 2019 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego odebrało zgłoszenie o pożarze hali magazynowej w miejscowości Piecowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w hali o wymiarach 100x15x12 płonie drewno składowane na paletach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu… Czytaj dalej »

Nagrody Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

Źródło: Kwpsp Wrocław Żródło: KM PSP Legnica 13 stycznia 2020 roku podczas uroczystego spotkania Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy bryg. Wojciech Huk w imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzeja Bartkowiaka wręczył decyzje o nagrodach pieniężnych za zaangażowanie, wysoki poziom wiedzy specjalistycznej oraz realizowanie zadań związanych z udziałem w Specjalistycznej Grupie Ratowniczej… Czytaj dalej »

Przeżyć z czujką

Źródło: Kwpsp Wrocław 10 stycznia  w jednej z jeleniogórskich galerii, odbyło się podsumowanie drugiej wspólnej akcji Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jeleniej Góry oraz Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze – „Czujka ratuje życie”.  Akcja mająca charakter edukacyjno-informacyjny, była realizowana od 13 grudnia 2019r. do 09 stycznia 2020 r. w ramach ogólnopolskiej kampanii… Czytaj dalej »